Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są stosunkowo nową ofertą na polskim rynku usług kredytowych. Jednakże w swojej własnej budowie przypomina już dobrze nam znane kredyty bankowe oferowane przez standardowe banki. Warto jednakże wskazać na nieco zasadniczych różnic.

1-wsza z nich to podmiot, który jest w stanie użyczyć sumy wnioskowanej pożyczki. W przypadku gdy przy zwykłym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeżeli rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. W większości wypadków jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przyznawania pożyczek lub pośredniczenia w zbywaniu nieruchomości.

Sprawdzanie historii kredytowej ewentualnego pożyczkobiorcy to kolejna rozbieżność pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki próbując utrzymać zdrową politykę kredytową są obowiązane do badania i weryfikacji osób, jakie to są zainteresowane kredytem. Dzięki temu mogą mieć, chociaż statystyczne podstawy aby domniemywać, że dług będzie obsługiwany w sposób należyty.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości działa na nieco innych zasadach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem opcji sprawdzenia potencjalnej osoby która jest zainteresowana uzyskaniem pożyczki. Nie dzierży dostępu do BIK czyli do podstawowego narzędzia jakim dysponują banki. Z związku z tym konieczne jest stosowanie solidnych zabezpieczeń spłaty pożyczki