Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Funkcjonujemy w społeczeństwie konsumpcyjnym. Jesteśmy wstanie to zaobserwować każdego poranka, oglądając telewizję, wędrując po Sieci i analizując bieżącą prasę. Z każdego miejsca atakują nas oferty marketingowe, które to pobudzają do kupna nowego auta lub nowego odbiornika tv. To co jeszcze rok wstecz było szczytem technologii, aktualnie jest już anachroniczne. W jaki sposób damy radę coś kupić jeśli nasze wynagrodzenie na to nie zezwala. Znakomitym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili możemy postawić pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od innych produktów kredytowych, które są oferowane na naszym własnym rynku finansowym”? Fundamentalnym pojęciem w tym wypadku jest wyraz oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż na ogół jeśli ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to jesteśmy zobowiązani do zaprezentowania zaświadczenia o dochodach. Jest to o tyle kluczowe, iż na tego rodzaju dokumencie są widoczne potencjalne obciążania (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym egzekucja komornicza. W przypadku gdy bank widzi takową wzmiankę to oczywistym jest, że kredytu w jakimkolwiek przypadku nie przekaże.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja skierowana przede wszystkim do jednostek zadłużonych lub takich, które to nie mają formalnej możliwości potwierdzenia pochodzenia swego przychodu (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego typu są przydzielane przeważnie przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. firmy chwilówkowe.