Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Funkcjonujemy w systemie konsumpcyjnym. Zdołamy to zarejestrować każdego dnia, lustrując tv, wędrując po Sieci internetowej i czytając bieżącą prasę. Z każdego punktu atakują nas oferty marketingowe, które to prowokują do zakupu nowego auta lub nowatorskiego telewizora. To co jeszcze dwanaście miesięcy wstecz było szczytem techniki, dziś jest już stare. W jaki sposób jesteśmy w stanie coś kupić jeśli nasze honorarium na to nie daje szansy. Znakomitym rozwiązaniem jest pożyczka na oświadczenie.

W tym momencie zdołamy zadać zapytanie „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od innych produktów pożyczkowych, które są proponowane na naszym rynku finansowym”? Centralnym pojęciem w tym przypadku jest wyraz oświadczenie. Należy bowiem zdać sobie sprawę, iż z reguły gdy staramy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to jesteśmy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o przychodach. Jest to o tyle istotne, iż na takim dokumencie widnieją potencjalne obciążenia (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym zajęcia komornicze. Wówczas gdy bank widzi takową wzmiankę to oczywistym jest, że kredytu w żadnym przypadku nie przydzieli.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja przeznaczona przede wszystkim do osób zadłużonych lub takich, które nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia pochodzenia swojego przychodu (zwykłe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takiego rodzaju są udzielane na ogół przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. spółki chwilówkowe.