Pożyczka pod zastaw nieruchomości-szczególne warunki na jakich jest przyznawana


Pożyczka pod zastaw nieruchomości stała się w ostatnim okresie bardzo popularnym tematem. Opinie na jej temat bywają jednakże całkowicie odmienne. Swój nieprzyjazny klimat zawdzięcza w szczególności wiadomościom medialnym, które przestrzegają przed rzekomymi minusami, które to się z nią łączą. Przestrzegają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod pozorem przyznawanych pożyczek przechwytywali lokale mieszkalne biednych osób.

Rzeczywistość okazuje się być jednakże nieco w wyższym stopniu skomplikowana niż w schemacie ubodzy pożyczkobiorcy i niedobrzy pożyczkodawcy. W chyba każdej płaszczyźnie życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie powinno się oceniać w sposób generalny odpowiedniego zjawiska. Typowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest w pełni bezpieczna pod warunkiem, że każda z umawiających się stron rozumie pieczołowicie na co się zgadza.

Pożyczki pod zastaw mieszkań są przekazywane przez podmioty prywatne (typowe kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (przekazywane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody podpisywania umów przez równe podmioty, jaka to zasada mieści się polskim kodeksie cywilnym. Strony ustalają, że jedna ze stron udziela pożyczki w konkretnej wysokości a druga strona zobowiązuje się ją spłacić w określonym terminie, wraz z pobocznymi odsetkami i kosztami.

Z racji tego, że prywatny inwestor nie posiada uprawnień banku (np. nie posiada możliwości sprawdzać osoby w Biurze Informacji Kredytowej). Zabezpiecza się zatem poprzez dokonanie wpisu w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to względnie prosta struktura od strony prawnej.