Kredyt pod zastaw mieszkania - wszystko co powinieneś wiedzieć


W teraźniejszych czasach znacznie zwiększyła się cena informacji. Ta osoba, która wie więcej i da radę zrobić pożytek z tej wiedzy praktycznej jest nadzwyczaj poszukiwanym rodzajem pracownika na naszym krajowym rynku pracy. Posiadana wiedza jest w stanie być nam też wysoko korzystna w prywatnym życiu, nie tylko zawodowym. Dla dużej liczby osób może okazać się zaskoczeniem wiadomość, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać udzielony nie tylko poprzez bank ale także poprzez osobę prywatną.

Ogólnie zdołamy rozróżnić dwa rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku codziennym przyjęły się obydwie nazwy). Występują pomiędzy nimi określone różnice, które posiadam nadzieję poniższy materiał uwypukli. Bank jako organizacja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na zakup domu, kupno lokalu mieszkalnego itp.). Z tego też powodu środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie w sposób zarysowany w umowie kredytowej. Bank chcąc zabezpieczyć zwrot udzielonego kredytu precyzuje warunek polegający na dokonaniu wpisu w dziale IV ksiąg wieczystych posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie gdy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w dość krótkim czasie spełnić swe roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku środki finansowe są udzielane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei podpisywana kancelarii notarialnej. Oprócz tego pożyczkodawca będzie w stanie się zabezpieczyć poprzez zapis w dziale IV KW - hipoteka lub dziale II ksiąg wieczystych- własność.