Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już teraz musimy oznajmić, iż w ostatnim okresie znaczne zamieszanie na naszym rynku propozycji kredytowych poczyniła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Fachowcy wskazują na okoliczność, iż coraz szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza układem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i doświadczonych doradców pożyczkowych nie ma w tym żadnego szoku. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję zmiany polityki udzielania kredytów przez polskie banki. Dawno już przeminęły czasy, że kredyt pozyskiwał w zasadzie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem widocznego powiększenia zobowiązań przeterminowanych, innymi słowy takich które to były w sposób nieprawidłowy obsługiwane. W tym momencie taktyka kredytowa wydaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Zdobycie kredytu w banku jest relatywnie oporne i z tym powinno się wiązać to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak nader atrakcyjna.

Pełno osób, które to nie orientuje się w tematyce finansów może z pewnością zapytać „Czymże odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Fundamentalną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Abstrahując od tego są dostrzegalne różnice w formalnościach jakie to powinniśmy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona relatywnie mniejszymi formalnościami.