Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów

http://gqrwendolhyn.blog.wox.cc/entry39.html
Pożyczki pod zastaw nieruchomości są stosunkowo nowoczesną propozycją na rodzimym rynku ofert kredytowych. Chociaż w swojej budowie przypomina już dobrze nam znane kredyty bankowe oferowane przez typowe banki. Należy jednak wskazać na nieco zasadniczych różnic.

1-wsza z nich to podmiot, który to jest w stanie użyczyć kwotę wnioskowanej pożyczki. W przypadku gdy przy standardowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to gdy rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. Zazwyczaj jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w przedmiocie przyznawania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.

Analiza zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy to kolejna różnica pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki pragnąc podtrzymać zdrową politykę kredytową są obowiązane do badania i weryfikacji osób, które to są zainteresowane kredytem. Dzięki temu mają, chociaż statystyczne przesłanki aby zakładać, że dług będzie opłacany w sposób właściwy.
prosto ze źródła
Pożyczka pod zastaw nieruchomości funkcjonuje na nieznacznie odmiennych zasadach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem możliwości sprawdzenia ewentualnej jednostki która jest zainteresowana pozyskaniem pożyczki. Nie posiada dostępu do Biura Informacji Kredytowej czyli do zasadniczego narzędzia jakim dysponują banki. Z związku z tym niezbędne jest używanie solidnych zabezpieczeń spłacenia pożyczki