Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia


Pożyczki pod zastaw działki to znakomity sposób ażeby w dość krótkim czasie osiągnąć pokaźną kwotę gotówki. W ostatnim czasie stały się one coraz w wyższym stopniu znane a grono zadowolonych konsumentów rośnie w ciągłym tempie.

Jakiego typu warunki powinno się spełnić aby otrzymać interesującą pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności wypada określić, że trzeba być właścicielem konkretnej partii obszaru tj. działki. Nasze prawo do nieruchomości powinno być stwierdzone dokumentem a w dziale II KW musimy widnieć jako jedyni właściciele (jeżeli jest paru współwłaścicieli to potrzebna jest ich akceptacja przy podpisywaniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najkorzystniejsza sytuacja to taka w której działka nie jest obciążona żadnym prawem jednostek trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w kategorii IV ksiąg wieczystych).
pozyczka hipoteczna
Od wartości zastawianej posiadłości jest zależna ostatecznie kwota przekazywanej pożyczki pod zastaw działki. Dla przykładu jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest relatywnie wyższa niźli np. gruntu rolnego. Z tego powodu inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w większej wysokości z racji tego, że ubezpieczenie spłaty jest równie solidne.
Pożyczki pod zastaw nieruchomoÅci - Podzastaw.org
Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna bowiem do podpisania i zatwierdzenia warunków umownych dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron uzyskuje gwarancję, że wszelkie sprawy od strony prawniczej pozostaną zrealizowane z właściwą pieczołowitością.